...po powrocie do 12 Dystryktu... Jak poskładać życie z niewielkich kawałków?
Dodatki na bloga
Blog > Komentarze do wpisu

LBA!

Miło mi oznajmić, że zostałam nominowana przez Ewę Pałetko na blogu ignis-vitae.blogspot.com do Liebster Blog Award. Za co bardzo dziękuję, bo czuję, że moja praca na blogu została doceniona.

 

Co to właściwie jest LBA?

"Nominacja do Liebster Blog Award jest otrzymywana od innego bloggera  wramach uznania za 'dobrze wykonaną robotę'. Jest przyznawana też blogom o mniejszej liczbie obserwatorów, więc daje możliwości do ich  rozpowiszechnienia. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań  otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11  osób (informujesz je o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno  nominować bloga, który Cię nominował."
 
 
Pytania do mnie:
 
1. Wolisz pisać pod publikę, tracąc siebie czy dla siebie, czasem tracąc publikę?
 
Jest to dość trudne pytanie ze względu na fakt, że czasami, aby zjednać sobie czytelników trzeba im się "podporządkować". Jednak ja staram się zaskakiwać swoich czytelników i właśnie dlatego unikam pisania tego, co chcieliby przeczytać. W swoim pisaniu jestem niezależna i nie pozwalam, aby inni zagarnęli to, co przede wszystkim robię z myślą o sobie. Szeroka publika nie jest, bowiem warta utraty samego siebie.
 
2. Jak rozpoczęła się Twoja przygoda z pisaniem?
 
O, boże... Jak zaczęła się moja przygoda? Chyba pierwszym moim blogiem były dalsze Opowieści z Narnii, romans między Zuzanną i Kaspianem. Tak... :) To był napewno początek, później mały kryminalny blog o Agentach NCIS z kultowego serialu. Ale Opowieści z Narnii to był właśnie początek wszystkiego. :)
 
3. Czy masz jakieś inne pasje?
 
Inne pasje... Uwielbiam czytać i to ta pasja sprawiła, że zaczęłam pisać. Ale jestem też serialo- i filmomaniaczką, oglądam niemal wszystko, co mnie zainteresuje.
 
4. Jakie książki są Twoimi ulubionymi?
 
Lista będzie długa, postaram się, żeby było ich dziesięć, a więc:
1. Trylogia "Igrzysk śmierci" Suzanne Collins
2. Saga "Drżenie" oraz wszystkie pozostałe książki autorstwa Maggie Stiefvater
3. Saga "Żelazny Król" Julie Kagawa
4. Seria: "Dzienniki pisane w drodze" oraz wszystkie inne powieści Paul'a Richard'a Evans'a 
5. "Hrabina. Tragiczna historia Elżbiety Batory" Johns Rebecca
6. "Żona Inkwizytora"Kalogridis Jeanne
7. "Przebudzenie Arkadii" Kai Meyer
8. Trylogia "Wojny Świata Wynurzonego" Licia Troisi
9. Trylogia "Piekielne Maszyny" Cassandry Clare
10. I cały cykl Pretty Little Liars
Fiu, trochę tego jest :D
 
5. Jakie lubisz fimy/seriale.
 
No, to może tak. Najpierw filmy. Uwielbiam: ekranizacje "Igrzysk śmierci" - uważam, że to jedna z najlepszych jakie powstały, "Poradnik pozytywnego myślenia", "American Hustle", "List w butelce", "Czego pragną dziewczyny" - nie było razu, żebym gdy leciał ten film w telewizji nie obejrzała go razem z moim tatą, dalej jeszcze znajdzie się "21 jump street". Ogólnie lubię dużo filmów, ale muszą one mieć pewien smak i wydźwięk, jak książki.
 
Jeśli chodzi o seriale to jest tego, wiele. Kocham "Pamiętniki wampirów", które od lat już oglądam i z przyzwyczajenia nie potrafię przestać :), dalej "Pretty Little Liars" - uważam, że to najlepszy serial jaki kiedykolwiek powstał. Dalej znajdą się: "Ravenswood", "The originals", "Gra o Tron".
 
6. O czym marzysz?
 
Moje marzenia... Na pewno zależy mi na wygraniu konkursu na powieść wydawnictwa Znak, jakoże na sfinalizowanie wydania przeze mnie chociażby jednej z moich 12 powieści nie mam pieniędzy. Wydaje mi się, że to mogą być moje "drzwi" do życia o jakim zawsze marzyłam. Do tego dochodzi jeszcze chęć dostania się na Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, gdzie chciałabym studiować na kierunku Humanistyki II Generacji. I to chyba tyle...
 
7. Jaką książkową postać lubisz najbardziej?
 
Uwielbiam Peetę, poważnie to moja ulubiona postać z "Igrzysk". Cenię go za to, że potrafił postawić ponad swoje życie dobro Katniss, bo ona posiadała to, o czym on sam zawsze marzył - ludzi, którym na niej zależało. Ogólnie, jeśli chodzi o męskie postacie zarówno w tych młodzieżowych, jak i bardziej dorosłych książkach podoba mi się każda, która reprezentuje swoim zachowaniem pewną czułość i dorosłość, pewność w swoich zachowaniach i dążeniu do celu.
Jeśli zaś chodzi o kobiece postaci, to tak jak Katniss, czy Meghan, albo Grace, kocham każdą z bohaterek, która nie ugina się pod ciężarem życia, brnie do przodu i nawet, jeśli zdarzają jej się ciężkie momenty, to w ostateczności nigdy się nie poddaje.
 
8. Czy wierzysz w magię?
 
Dziwne pytanie... W sumie, to nie. Magia to wytwór, który jest żywy tylko w książkach. W całej tej skomputeryzowanej rzeczywistości jaka nas otacza, chyba nie ma na nią miejsca w życiu.
 
9. Jaki jest twój ulubiony cytat?
 
Mój ulubiony cytat, hmmm.... Cytat pochodzi z książki "Drżenie":
"Cokolwiek to jest poczeka do rana. A jeśli nie, to nie jest tego warte".
 
10. Jaka jest twoja ocena z polskiego?
 
Gdyby chodziło o moja ocenę z gimnazjum pochwaliłabym się szótką. :) Ale to liceum, więc powiem, że mam trzy. Niestety, ale klucz maturalny nie jest sprawiedliwy dla ludzi nadinterpretujących teksty. :D
 
 
A ja nominuję blogi:
 
1. bestseller-s
2. poigrzyskach1
3. metamorphoselife 
4. oczamipeetymellark
5. igrzyskasmierciii
6. katniss-everdeen-and-peeta-mellark
7. nietaklatwozapomniec
8. 100igrzyska
9. lustereczkopowiedzprzecie
10. katnissandpeeta
11. all-over-again-with-b-t-r
 
Pytania ode mnie:
 
1. Czy uważacie, iż czytanie książek wymiera w erze wypełnionej komputerami i telewizją?
2. Czy i wy macie czasem uczucie, że szkoła zabiera Wam możliwość rozwijania swoich pasji ze względu na robienie ze wszystkich uczniów ogółu, a nie podchodzenie do każdej jednostki indywidualnie?
3. Czy wierzycie w szczęśliwe zakończenia w życiu?
4. Czym według Was jest rodzina? Co oznacza to słowo?
5. Czy jest coś takiego, o czym zawsze marzyliście, ale baliście się konsekwencji, jakie z tego wynikną?
6. Czy tworzycie własne teksty?
7. Tworzycie własne? Jeśli tak, to czy kiedykolwiek dopadło Was takie wrażenie, iż natłok pomysłów Was dusi, albo przed snem leżeliście i próbowaliście wyśnić sobie ciąg dalszy opowiadania?
8. Czy zdarzyło Wam się kiedykolwiek postawić dobro innej osoby ponad swoje własne?
9. Czy choć raz w życiu zdarzyło Wam się popełnić błąd, z którego późniejsze konsekwencje, jakie wypłynęły okazały się zaskakująco przyjemne? Taki... błąd na wagę złota?
10. Co takiego daje Wam pisanie, czy to tylko pasja, czy sposób na życie?
11. Jak wyobrażacie sobie swoje życie za 10 lat, myślicie, że dalej będzie prowadzić blogi lub pisać?

:) Jeszcze raz dziękuję za nominację :) 

niedziela, 09 lutego 2014, moda_pisarka

Polecane wpisy

  • Rozdział 85: Wciąż cię kocham

    Mijają dni, tygdonie i względny spokój na powrót wkracza do mojego życia. Nie czuję już ciągłego strachu, chociaż wiem, że powinien mi towarzyszyć. Peeta męczon

  • Rozdział 84: Pierwsze dni

    Rozdział nieco wcześniej, ale nie spodziewajcie się już dzisiaj kolejnego. Z góry też ogłaszam, że kolejny ukaże się dopiero w czwartek i nie przewiduję, żadnyc

  • Rozdział 83: Katniss Mellark

    Nazywam się Katniss Mellark i jestem matką, żoną... przyjaciółką. Trzy razy brałam udział w Igrzyskach Głodowych. Straciłam ojca, straciłam siostrę. A wszystko

Komentarze
2014/02/09 11:51:29
Gratulacje ;)
-
ignis-vitae
2014/02/09 13:23:08
Nie dziękuj, zasłużyłaś :)
Powodzenia przy wydaniu książek!
-
2014/02/09 18:39:53
GRATULACJE !! Brawo ! : )
-
moda_pisarka
2014/02/10 16:01:45
Kochani, nowy rozdział dzisiaj o 21.00 :D
-
2014/02/10 18:16:29
No nic... Trza czekać:)
Puma
-
aerumnya1010
2014/02/10 19:09:58
Eh, ja nie mam tyle blogów do polecenia o.O Ale i tak dziękuję :) Dzisiaj może zjawi się nowy rozdział, ale to się jeszcze okaże :)
-
2014/07/03 11:15:13
gratulacje zostałaś nominowana do LBA
wpadnij do mnie kosoglos.blox.pl